POZOR: máme nové telefonní číslo: 604 440 424. Lze i zanechat SMS - prosím s podpisem :-)

Dovoluji si napsat pár možná užitečných tipů k rouškám: jako rouška může sloužit velmi dobře např. nákrčník, seženete snadno ve sportovním obchodu (všechny mají e-shop) a to i z vlny Merino, která funguje lépe, než umělá vlákna. Velmi funkční roušku z čehokoliv vyrobíte, když pod ni vložíte vrstvičku papírového kapesníku - tu lze snadno měnit. 
Rouška provlhlá párou v dechu není funkční. Tedy vnitřní vrstva z kapesníku výrazně prodlouží dobu, kdy můžete roušku používat. Navíc: není nutné mít roušku nasazenou, jedete-li sami v autě. Ani v situaci, kdy jdete např. běhat do lesa, kde nepotkáváte jiné lidi.
Na roušku nesahejte, jen na "šňůrky", neshrnujte ji pod bradu. Kdo máte (nebo až budete mít) ty "chirurgické", patří barevnou stranou na obličej a kovový plátek v lemu slouží s vytvarování kolem nosu. I tuto roušku lze "vysterilizovat" doma v troubě v teplotě 80°C po dobu 2-3minut.
Po manipulaci s použitou ruškou si umyjte ruce. 
 
 
 

Na základě doporučení Státního zdravotního ústavu a Sdružení praktických lékařů pro děti a dorost budou platit nezbytné organizační změny v chodu ordinace s cílem vyvarovat se nejen nákaze pacientů nebo nás, ale i karanténě po kontaktu s nemocným. Věřím, že tato opatření pochopíte a budete respektovat. Uděláme vše pro to, abychom vyřešili vše potřebné. Jsme k dispozici na telefonu i mailu.

1 - Doporučení pro čekárny PLDD COVID-19.docx (49938)

Ordinační doby se po dobu, než odezní riziko epidemie, mění následovně:

Ráno do 9h budou zvány na preventivní prohlídku maminky s miminky do 18 měsíců ku nebo ty, které budou potřebovat vyšetření z jiného důvodu, než infekční onemocnění. V těchto hodinách lze zajistit, že v ordinaci nebude v žádném případě možný kontakt s infekcí z předchozího dne. 

Po 10.h. budou JEDNOTLIVĚ vyšetřeny děti s projevy jakékoliv infekce. Ordinace nebude otevřená, budete volat na výše napsané číslo a my vás vyzveme  ke vstupu do ordinace tak, aby nebylo víc lidí v čekárně. Všechny děti s kašlem a teplotou a jejich doprovod budou mít roušku. 

Prosím, zvažte nutnost osobní návštěvy v ordinaci. Budu co možná nejvíce k dispozici na telefonu a mailu. Sledujte web Ministerstva zdravotnictví.

Platí, že pokud jste si vědomi rizika nákazy, k ordinaci vůbec nejezdíte a kontaktujete mě telefonem.

Nebudeme provádět preventivní prohlídky dětí starších než půl roku, odkladná přeočkování, nevystavujeme posudky , potvrzení a podobně. 

 
 

 

Od listopadu 2017  je posudek ZDRAVOTNÍ ZPŮSOBILOST NA TÁBORY A OZDRAVNÉ POBYTY  platný po  dobu 24 měsíců , pokud nedojde ke změně  zdravotního stavu dítěte . Tato informace jistě potěší jak Vás , tak i nás . Nově je ale při vydání tohoto dokumentu nutná celková  prohlídka dítěte. Pokud bude dokument vydán v rámci pravidelné preventivní prohlídky jeho cena bude bude 150 Kč.

Pokud ale budete chtít vydat dokument o zdravotní způsobilosti mimo PP , tak vzhledem k časové náročnosti ordinace se prosím objednejte  minimálně 2 týdny dopředu k vyšetření. Cena potom bude 350kč.

Pozor! Posudek musí vystavit pouze registrující lékař, tedy nesmí jej vystavit např. Dr.Ježková v rámci zástupu!  

Máme funkční e- recept, což přináší určitá organizační zjednodušení:

recept se nerazítkuje a nepodepisuje, lze tedy poslat "průvodku" jako přílohu do mailu nebo identifikační kód do SMS.
Můžete si tedy napsat požadavek na recept na můj mail, aniž byste telefonovali nebo chodili pro recept. osobně. 
 
 

V roce 2018 nastávají změny v očkovacím kalendáři nejmenších dětí: 

mimo dlouho očekávaný posun 2. dávky Priorixu (očkování proti spalničkám, zarděnkám a příušnicím) do 6. roku věku přecházíme na schéma 2+1 dávky u očkování hexavakcínou, tedy budeme očkovat ideálně ve 3., 5. a 13. měsíci. ("vypadne 2.dávka")

S pneumokokovými vakcínami to bude stejně, ať už budeme očkovat současně s hexavakcínou nebo zvlášť.
 
Otevírá se tedy mimo jiné větší prostor pro očkování miminek proti meningokoku B (Bexsero), rádi poskytneme bližší informace.
 

Nová je možnost využít úhrady očkování proti HPV pro chlapce ve 14.roce věku

 
 

Necháváme zde k dispozici formuláře, které byste mohli potřebovat:

 Plná_moc__2012_správně.docx (12,5 kB)
souhlas_s_poskytnutim_zdravotni_pece_-_ockovanim.doc (25,5 kB)
Určení_osoby_(prarodiče).doc (30,5 kB)